Wall boys basketball

BCP Podcast No. 38: Evan, Daniel discuss All-Big Country Preps basketball teams March 20, 2019 Read more...
All-Big Country Preps Girls Basketball Superlatives: Lloyd, Gonzales, Garcia take top spots March 20, 2019 Read more...
All-Big Country Preps Boys Basketball Team: First-Team Roster March 20, 2019 Read more...
All-Big Country Preps Girls Basketball Team: First-Team Roster March 20, 2019 Read more...
All-Big Country Preps Girls Basketball Team: Second-Team Roster March 20, 2019 Read more...
All-Big Country Preps Boys Basketball Team: Third-Team Roster (w/ honorable mention) March 20, 2019 Read more...

Date

Nov. 19

Nov. 20

Nov. 27

Nov. 29-Dec. 1

Jan. 29

Jan. 29

Nov. 30

Dec. 1

Dec. 1

Dec. 4

Dec. 6-8

Dec. 6

Dec. 6

Dec. 7

Dec. 7

Dec. 8

Dec. 14

Dec. 18

Dec. 21

Dec. 27-29

Dec. 27

Dec. 28

Dec. 28

Dec. 29

Jan. 4

Jan. 8

Jan. 12

Jan. 15

Jan. 18

Jan. 22

Jan. 25

Jan. 29

Feb. 1

Feb. 8

Feb. 12

 

Feb. 18

Feb. 22

Opponent

vs. Pecos (at Midland Trinity)

San Angelo Saints

at Sweetwater

LAMESA TOURNAMENT

Lamesa

Dumas

Abernathy

Fort Stockton

Sweetwater

Jim Ned

GLEN ROSE TOURNAMENT

Keene

Gatesville

Stephenville

Greenwood

Graford

at San Angelo Lake View

Sonora*

at San Angelo Grape Creek*

WHATABURGER TOURNAMENT

Grandview

Burkburnett

Center

Levelland

Brady*

at Ballinger*

vs. Geronimo Navarro (at Harper)

Reagan County

San Angelo TLCA*

at Sonora*

San Angelo Grape Creek*

at Brady*

Ballinger

Reagan County*

at San Angelo TLCA*

CLASS 3A PLAYOFFS

Anthony

Abernathy

Time/Result

W 69-33

W 50-32

W 54-30

Results

W 65-24

W 60-25

W 50-22

W 50-20

 W 61-37

W 53-29

Results

W 57-55

W 64-60

W 64-51

W 35-33

W 53-43

W 61-41

W 52-25

W 60-17

Results

L 49-48

L 76-58

W 49-42

L 64-55

W 80-42

W 46-25

W 38-23

W 64-18

W 61-38

W 62-28

W 56-21

W 54-41

W 63-28

W 61-18

W 79-45

Results

W 73-27

L 49-43

* — District 4-3A game

You need to login to view the rest of the content. Please . Not a Member? Join Us